Posted on: 20. júna 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Odkedy sme vlani začali prijímať lekárov za prácu v Singapúre, je čoraz viac zrejmé, že je to krajina plná jedinečných nuansov a fascinujúcich faktov, takže sme si mysleli, že by bolo zábavné zostaviť zoznam Top Ten zaujímavých vecí, ktoré sme objavili zatiaľ by sme radi, keby ste sa podelili aj o svoje vlastné …..

1. Singapur bol nazvaný Singapura, ktorý sa prekladá ako Lion City v Sanskritu, sumatranským princom potom, čo si myslel, že videl na lev levu na ostrove (to bol pravdepodobne tiger).

2. V Singapure 1. október je národný deň venovaný deťom mladším ako 12 rokov, dostávajú ich darčeky a ošetrujú ich rodičia a učitelia a v piatok tohto týždňa majú voľno.

3. Singapur je mesto, hlavné mesto a štát naraz, takže je jedným z troch mestských štátov na svete.

4. Väčšina obyvateľov Singapúru sa rozhodne uvariť svoju vodu skôr, ako ju napije (aj keď voda z vodovodu je vhodná na pitie bez čistenia) a bude ju často piť v teple.

5. Singapur pozostáva z jedného veľkého ostrova a 63 malých, väčšinou neobývaných, okolitých ostrovov.

6. Ak dostanete darček v Singapure, je hrubé ho otvoriť pred osobou, ktorá vám to dala, je zdvorilo počúvať a neskôr otvoriť darček.

7. Žuvačka je zakázaná v Singapure, s výnimkou tých, ktoré sú na lekársky predpis.

8. Singapur dováža piesok a sladkú vodu z Malajzie.

9. Každoročne sa koná Veľká singapurská dráha s cieľom získať peniaze pre charitu. V roku 2002 prelomil svetový rekord s viac ako 123 000 hračičkami, ktoré pretekajú na Singapore River.

10. Singapur má na svete najvyšší vodopád, ktorý je vysoký 35 metrov vysoký! Je to v záhradách pri zálive, čo je krytá záhrada s viac ako 500 000 rastlinami z celého sveta.