Posted on: 16. marca 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Atlantída, zaujímavé tajomstvo, ktoré mnohým z nás zanecháva zvedavosť, aby sme sa dozvedeli viac, a niektorí z nás skeptickí a odmietaví. Čo je to s týmto strateným mestom, ktoré zanecháva toľko ľudí, ktorí spochybňujú veľa toho, o čom sme sa naučili veriť? Existuje nejaká pravda príbehu o Atlantide, ktorú v podstate vieme, hlboko do vnútra je to pravda? Sú nejakým spôsobom spojené s týmto bájným miestom, možno aj s našimi minulými životmi?
reklama – viac informácií

Tieto otázky sú zábavy rozmýšľať, ale je nepravdepodobné, že dostaneme nejaké definitívne odpovede, prinajmenšom zatiaľ nie.
Po prvé, niektoré histórie

Koľko viete o Atlantide? Odkiaľ tento príbeh dokonca pochádza? Z toho, čo vieme, prvá známa dokumentácia o príbehu Atlantis prišla od gréckeho filozofa Platóna v dvoch jeho spisoch Timaeus a Critias, obidva tieto knihy sa datujú do roku 360 pnl. V týchto knihách Platón napísal, že grécky mudrc Solon dostal príbeh Atlantis v Egypte kňazom a po príchode do Grécka rozdelil príbeh so svojím príbuzným Dropidesom, ktorý ho preniesol na svojho syna Critias, ktorý potom ju odovzdal svojmu vnukovi – tiež nazýva Critias, ktorý ho potom konečne zdieľa so známym gréckym filozofom Socratesom.

Takže, vzhľadom na vyššie uvedené informácie, môžete vidieť, že to bol príbeh, ktorý bol povedaný a odovzdaný po mnoho generácií, a preto by nemal byť považovaný za fakt. Napriek tomu z mnohých dôvodov mnohí z nás cítia silné spojenie s príbehom Atlantis a veria tomu, že je to pravda.

V správe uvádza autor Pierre Termeir, člen Akadémie vied a riaditeľ služby geologickej mapy Francúzska, prednášku o atlantskej civilizácii. On robí presvedčivý prípad pre ďalšie štúdium tohto strateného mesta:

Po dlhom období pohŕdajúcej ľahostajnosti pozorujte, ako sa v posledných rokoch veda vracia k štúdiu Atlantis. Koľko prírodovedcov, geológov, zoológov alebo botanikov sa dnes navzájom pýta, či nám Platón nepremietol, s miernym zosilnením, stránku zo skutočnej histórie ľudstva. Žiadne tvrdenie nie je prípustné; ale zdá sa čoraz jasnejšie, že rozsiahly región, kontinentálny alebo zložený z veľkých ostrovov, sa zrútil západne od Herkulových pilierov, nazývaných Straight of Gibraltar, a že jeho kolaps sa vyskytol vo veľmi ďalekej minulosti. V každom prípade je otázka Atlantis opäť umiestnená pred vedcami; a pretože neverím, že sa to dá niekedy vyriešiť bez pomoci oceánografie, myslel som si, že je prirodzené diskutovať o nej tu v tomto chráme námornej vedy a hovoriť o takomto probléme, ktorý bol dlho opovrhnutý, ale teraz oživil, pozornosť oceánografov, ako aj pozornosť tých, ktorí sa ponorili do rozruchu miest, zapožičiavajú vzdialené šumění mora.
reklama – viac informácií


Bez ohľadu na to, ako sa cítite o stratenom meste Atlantída, tu je 7 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli …

1. Poznáme predpokladanú polohu

V Platónovom spise nám hovorí presne, kde leží mesto stratené, jeho text prečíta: “vyšiel z Atlantského oceánu … tam bol ostrov nachádzajúci sa pred úžinami, ktoré sú s vami (s odkazom na starých Grékov) nazývaných Piliermi Herakla. “Dnes sú známe ako Gibraltárske úžiny, oblasť medzi Španielskom a Afrikou.

V roku 2011 archeológ z univerzity v Hartforde Richard Freund a jeho tím našli mestá, ktoré boli postavené na obraz Atlantisu známe ako “pamätné mestá”. Boli nájdené v močiaroch národného parku Doana, ktorý je len severne od Cádizu v Španielsku , Zaujímavé je, že Cadiz sedí priamo pred rovinkami, čo Freundovi presvedčilo, že skutočná Atlantida bola pochovaná v bahnitých bytoch Atlantiku. To zodpovedá časti Platónovho príbehu, ktorá hovorí: “more v tých častiach je nepreniknuteľné a nepoddajné, lebo v ceste je bahno bahna; a to bolo spôsobené poklesom ostrova. ”
2. Mesto Atlantis bolo označené za poloboha

Napriek skutočnosti, že Atlantis je zrejme v Atlantickom oceáne, to nie je miesto, kde je to meno. Podľa textov Poseidon – grécky božský more – mal päť párov mužských dvojčiat s atlantskou ženou, menom Cleito. Poseidon dal každému z jeho 10 synov inú časť ostrova, aby vládol. Jeho prvorodený Atlas mal celý ostrov a okolité oceány nazvané po ňom.
Váš priečinok Doručená pošta nebude nikdy rovnaký
Inšpirácia a celý náš najlepší obsah priamo do vašej schránky.

3. Chýba polovica príbehu

Zatiaľ čo máme úplnú verziu Timaeusa, nemáme kompletnú kópiu Critias. V tomto príbehu máme až Zeus, vedúci všetkých gréckych bohov. “Zozbierali všetkých bohov do svojho najsvätejšieho sídla, ktoré, umiestnené do stredu sveta, vidí všetky stvorené veci. A keď ich povolal, hovoril takto: “A to je miesto, kde končí, hovorí o tom, že ste opustili vás na okraji vášho sedadla! Kto vie, možno táto ďalšia časť knihy bola zámerne vynechaná … nie je známe, či to Platon urobil účelovo, alebo ak sme nikdy neboli schopní nájsť dokončenú verziu. Existuje tiež presvedčenie, že Platón buď napísal, alebo plánoval napísať tretiu knihu o Atlantide nazvanej Hermocrates.

4. Ak by bola Atlantis skutočná, bolo by to najmenej 11,5 tisíc rokov

Ako sa uvádza v texte, príbeh o Atlantide bol odovzdaný Solonu v Egypte, keď chcel kresliť jedného z kňazov, aby hovoril o svojich najstarších príbehoch. Aby to urobil, povedal Solon kňazom najstaršieho gréckeho príbehu, čo si mohol spomenúť a hovoril s nimi o veľkej povodni a prvom človeku. Jeden kňaz odpovedal: “O Solon, Solon … medzi vami nie je starý muž … na mysli, že ste všetci mladí; nie je medzi vami vydaný starý názor starodávnou tradíciou. ”

Kňaz pokračoval v tvrdení, že domovské mesto Solón v Aténach bolo v skutočnosti oveľa staršie, než si myslel.
5. Platón veril, že príbeh je pravdivý

Aj napriek tomu, že tento príbeh nemá naozaj žiadne pevné nohy, aby dokázal vydržať fyzické dôkazy, Critias tvrdí, že tento príbeh je v skutočnosti pravdivý: “Potom počúvajte … príbeh, ktorý je síce podivný, je pravda, pravda, ktorú potvrdil Solon. “Ktorý odpovedá Socrates:” Veľmi dobre a čo je toto staroveké slávne akcie Aténcov, o ktorom kritiš vyhlásil, na základe autority Solona, ​​nie je len legenda, ale skutočná skutočnosť? ”
6. Atlantis bola ríšou

V príbehu, ktorý nám povedal Plato, nám hovorí, že Atlantis bola ríšou: “Teraz bol na tomto ostrove Atlantis veľká a nádherná ríša, ktorá vládla nad celým ostrovom a niekoľkými ďalšími a nad časťami kontinentu. , navyše muži Atlantidy vystavili časti Líbye v stĺpcoch Herakles až po Egypt a Európy až

Tyrrhenia je iný názov pre Eturia, ktorý je dnes jednoducho známy ako centrálne Taliansko.