Posted on: 25. marca 2019 Posted by: tristate Comments: 0

Od roku 2008, čiže odvtedy, kedy nás zasiahla ekonomická kríza, idú ceny automobilov rapídne nadol. Pred pár rokmi si len málokto mohol dovoliť kúpiť nový automobil, dnes to nie je až také ojedinelé. Napriek nízkym cenám väčšiny značiek automobilov sú však aj takí ľudia, ktorí pred novými autami uprednostňujú staršie ojazdené automobily.

Ak k týmto ľuďom patríte aj vy, pri kúpe ojazdeného automobilu buďte maximálne opatrný a dávajte si pozor predovšetkým na tieto veci.

V akom stave je prevodovka, rýchlostná páka a spojka?

 Je potrebné skontrolovať nielen spojku, plynový pedál, ale aj to, v akom stave je prevodovka. Manuálne prevodovky, alebo ak chcete mechanické prevodovky, sú typ prevodovky, ktorý sa používa v motorových vozidlách. Práve tento typ prevodoviek používa mechanicky ovládanú spojku a pohyblivú rýchlostnú páku, ktoré pri nesprávnom zaobchádzaní strácajú svoju funkčnosť a znemožňujú vodičom preraďovať rýchlosti.

Ak plánujete ísť do autobazáru, zistite si predovšetkým v akom stave je prevodovka, rýchlostná páka a spojka.

 Pozor na stočené kilometre

 Skontrolujte si, či údaje uvedené na internete o najazdených kilometroch, sú totožné s číslami v aute. Viaceré autobazáry vedia predávať autá so stočenými kilometrami. Odporúčame vám preto mať pri sebe automechanika, ktorý vám zistí, či daný automobil nemá stočené kilometre.

Na toto si dávajte veľký pozor. Určite nechcete kúpiť starý takmer nepojazdný vrak.

Majte pri sebe skúseného automechanika

Ak si zavoláte automechanika, ten vám dokáže odhaliť prípadné nedostatky v motore, dokáže si všimnúť na prvý pohľad neviditeľné zatreté škrabance na laku a hlavne, dokáže vám poradiť, či si dané auto za danú cenu kúpiť, alebo hľadať ďalšie. V súčasnosti sú veľmi obľúbené medzi staršími autami autá na plyn. Čo sa týka nových, tam bývajú vyhľadávané autá s najkvalitnejšími elektromotormi.

Držte sa týchto rád a uvidíte, že sa vám podarí nájsť dobré ojazdené auto s minimom chýb.