Posted on: 25. marca 2019 Posted by: tristate Comments: 0

V súčasnosti je šoférovanie a jazdenie na aute priam nevyhnutné. Keď sa potrebujeme rýchlo dostať na požadované miesto, na autobusovú a vlakovú dopravu sa nemôžeme spoliehať.

Ak ale máte problémy so šoférovaním a potrebujete sa zdokonaliť, všetko sa dá, len treba chcieť a hlavne nájsť ten správny spôsob, ako sa nedostatky doučiť a stať sa dobrým šoférom.

Skúste sa zapísať na kondičné jazdy

 Každý má právo v niečom vynikať a každý má právo aj na to, že mu niektoré činnosti nepôjdu tak dobre, ako ostatným. Ak máte problémy so šoférovaním a aj napriek tomu, že skúšky v autoškole ste robili už pomerne dávno, neviete stále dobre šoférovať, skúste sa zapísať na kondičné jazdy do Bratislavy. Práve tam nájdete autoškoly, ktoré ponúkajú aj túto službu. Navyše v Bratislave máte podstatne väčší výber križovatiek a ciest, ktoré preveria vaše šoférske schopnosti.

Kondičné jazdy pod dozorom skúseného inštruktora autoškoly vám pomôžu zdokonaliť sa v tom, čo vám nejde. Kondičné jazdy pomáhajú aj tým, ktorí dlho nejazdili a potrebujú sa do jazdenia „dostať“.

 Skúste jazdiť v menších premávkach a pod dohľadom rodinného príslušníka

 Ak máte problémy so šoférovaním, netreba panikáriť. Skúste na začiatok jazdiť radšej po menej frekventovaných cestách. Jazda v menšej premávke vás naučí základné veci, napr. rozbiehanie, preraďovanie rýchlostí. Prázdnejšie cesty vám dodajú pocit istoty a ľahšie si tak zvyknete na činnosti spojené s riadením motorového vozidla.

Keď si už budete istý, že jazdíte dobre v menšej premávke, skúste začať jazdiť aj v hustejšej premávke. Najväčšou skúškou pre vás bude jazdenie v kolóne. Sem-tam sa stane, že vám motor zdochne, no nesmiete byť kvôli tomu smutný, stáva sa do aj skúsenejším vodičom, ktorí absolvovali kurz autoškoly pred mnohými rokmi.

Ak sa obávate, že zlyháte a auto vám skape na ceste, skúste si vziať so sebou svojho najbližšieho rodinného príslušníka. Samozrejme, musí mať vodičský preukaz a bohaté skúsenosti so šoférovaním.