Posted on: 21. marca 2022 Posted by: tristate Comments: 0

Určite ste už počuli, že je potrebné používať správny motorový olej. Ale skúsený automechanici odporúčajú používanie aj prísad pre motorové oleje.

Prísady pre motorové oleje vo všeobecnosti znižujú spotrebu oleja, zvyšujú tlak oleja a pomáhajú zvyšovať výkon motora. Kvalitné prísady naviac čistia motor, čím predlžujú životnosť.

Pravidelná údržba a starostlivosť o správny chod motora spočíva v pravidelnej výmene motorového oleja spolu s doplnením vhodnej prísady pre motorové oleje. To pomáha udržiavať motor v špičkovom stave.

Výhody prísady do motorového oleja

Prísady do motorových olejov sú základové oleje s vysokou viskozitou alebo prísady určené na vylepšenie zloženia motorového oleja. Prísady pomáhajú zlepšiť zloženie v určitej oblasti a poskytnúť ďalšie výhody, ako je lepšia ochrana proti opotrebovaniu, znížená spotreba oleja a podobne. Niektoré prísady sú  navrhnuté tak, aby pomohli vyriešiť konkrétny problém, ktorý by ste mohli mať s motorom, ako je nadmerná spotreba oleja.

Prísada do oleja Metabond ECO je moderné mazivo. Slúži ako aktivátor kovových povrchov s modernou nanotechnológiou pre motory osobných a nákladných automobilov. Metabond ECO znižuje trenie a zlepšuje mazanie. Údržba motora s prísadou do oleja Metabond ECO zlepší chod motora a tým šetrí peniaze.

Výhody Metabond ECO

Metabond ECO neobsahuje chlór, síru, fosfor ani PTFE (teflón) . Je plne filtrovateľný. Nereaguje s olejom ani nemení jeho vlastnosti. Nespôsobuje koróziu neželezných kovov.

Metabond ECO navyše

  • Zníži trenie až o 60%.
  • Pomáha zvýšiť výkon motora až o 10%.
  • Predlžuje životnosť motora.
  • Zníži spotrebu paliva až o 15%.
  • Šetrí motor pri studených štartoch.