Posted on: 3. februára 2020 Posted by: tristate Comments: 0

Ak máte investovať 10 000 eur , ste na skvelom začiatku. 10 000 eur je oveľa viac, ako mnohí z najbohatších investorov na svete, vrátane Warren Buffett. Stále však nemôžete slepo hodiť 10 000 eur  na akciový trh a očakávať, že sa vám darí dobre, bez toho, aby ste vedeli, ako správne investovať. Ak by ste chceli zmeniť svoj skvelý štart na dlhodobý úspech, tu je niekoľko najlepších spôsobov, ako investovať 10 000 eur.

1. Maximalizujte IRA

IRA ponúkajú investorom veľa výhod, pretože sú odložené z príjmu, ktorý dostanete.

To znamená, že ak do IRA vložíte 5 000 eur a že peniaze sa do času, keď odídete do dôchodku, zvýšia na 40 000 eur, budete musieť zaplatiť dane iba z počiatočnej investície 5 000 eur, a nie 40 000 eur, ktoré ste skončili. Hneď z brány vám to pomôže získať viac tresku za svoje peniaze.

IRA však majú maximálnu sumu, ktorú môžete investovať každý rok. V roku 2017 je toto maximum 5 500 eur pre osoby mladšie ako 50 rokov a 6 500 eur pre osoby staršie ako 50 rokov.

Ak však musíte investovať 10 000 eur, maximalizovanie IRA by malo byť vaším prvým krokom. Výhody slobody a daní, ktoré ponúkajú IRA, sú v porovnaní s akýmkoľvek iným investičným nástrojom skutočne jedinečné.
2. Maximálna hodnota 401 (k)

Ak váš zamestnávateľ ponúka porovnávací program 401 (k), určite by ste ho mali plne využiť tak, že prispejete maximálnou sumou, ktorú sú ochotní vyrovnať. Ak tak neurobíte, v podstate nechávate voľné peniaze na stole a je celkom ľahké investovať do úspechu, keď niekto iný automaticky zdvojnásobí vaše peniaze zakaždým, keď prispejete.

Po tom, ako ste prispeli maximálnou sumou, ktorú je váš zamestnávateľ ochotný vyrovnať sa, pravdepodobne budete na zvyšných 10 000 eur pravdepodobne použiť iný investičný nástroj ako váš 401 (k).

401 (k) neposkytuje veľa slobody, pokiaľ ide o to, kde môžete investovať svoje peniaze, a namiesto toho vyžaduje, aby ste ich diverzifikovali v obmedzenom výbere podielových fondov. Takto rozmiestnené peniaze na celom trhu nie sú také veľké investície do spoločností, pretože špekuluje, že trh sa časom zvýši.

Aj keď sa trh zvyčajne pohybuje v dlhodobom časovom horizonte, vidíte omnoho vyššie výnosy, ak si starostlivo vyberiete jednotlivé spoločnosti, do ktorých sa majú investovať na základe ich hodnoty a predpokladaného úspechu.
3. Rozdeľte 10 000 eur na jednotlivé akcie

Ak vám stále zostanú investičné peniaze aj po tom, ako ste maximalizovali IRA a prispeli ste tak, ako je váš zamestnávateľ ochotný vyrovnať sa s hodnotou 401 (k), môžete naďalej investovať investovaním do jednotlivých akcií.

Tu prichádza investovanie podľa pravidla č. 1. Postupovaním podľa pokynov pre investovanie podľa pravidla č. 1 budete môcť určiť veľké spoločnosti, identifikovať, kedy sa chystajú na predaj, a kúpiť ich za cenu, ktorá vám umožní dosiahnuť vyššiu 15% výnosov každý rok. Ak vo všeobecnosti diverzifikujete svoje peniaze na celom trhu, tieto druhy výnosov sú takmer neslýchané. S jednotlivými zásobami sú však úplne dosiahnuteľné.

Ak ste pri investovaní trpezliví, vzdelaní a racionálni, výber jednotlivých akcií je zďaleka najlepším spôsobom, ako rýchlo rozšíriť svoje bohatstvo.
4. Investujte do seba 10 000 eur

Najlepšia investícia, ktorú môžete urobiť, je zďaleka tá, ktorú sami urobíte. Čím lepšie sa vybavíte vedomosťami a zdrojmi, ktoré potrebujete na to, aby ste boli investorom úspešní, tým lepšie budú vaše výnosy.

Potom, čo ste investovali dosť svojich 10 000 eur maximalizáciou IRA, prispením k 401 (k) a výberom niekoľkých jednotlivých akcií, ktorým veríte, zoberte peniaze, ktoré vám zostali, a použite ich, aby ste sa čo najviac naučili. o investovaní.

V skutočnosti je jedinou vecou, ​​ktorá stojí medzi vami a schopnosťou vyberať skvelé spoločnosti zakaždým, správne vzdelanie.

Investičné vzdelávanie podľa pravidla 1 môže byť bezplatné so štipendiom a všetko, čo musíte urobiť, je dostať sa do Atlanty, kde ho učím. Mohlo by vám ľahko poskytnúť informácie, ktoré potrebujete na nájdenie skvelých spoločností, ich kúpu v predaji a zobrazenie ročných výnosov, ktoré vám umožnia nazhromaždiť malé šťastie medzi časom a časom, kedy odídete do dôchodku.