Posted on: 19. septembra 2023 Posted by: tristate Comments: 0

Oblasť intímneho zdravia je pre niektorých ľudí tabu. Nie každý sa baví o svojich intímnych partiách a všeobecne sa málo hovorí o pohlavných chorobách. Mnoho ľudí vie, že existuje HIV alebo napríklad syfilis, čo sú jedny z najznámejších. Pohlavných chorôb ale existuje celý rad a nie každý ich pozná alebo vie, ako sa pred nimi chrániť alebo ich dokonca liečiť. Každý sexuálne aktívny jedinec by mal mať povedomie o ich existencii, mal by dbať na prevenciu a pokiaľ nejakú chorobu dostane, nemal by liečbu odkladať.

Často podceňované HPV

V intímnej oblasti mnoho mužov zaujíma, aby sa im dostavila kvalitná erekcia a mohli uspokojiť partnerku aj sami seba. Je ale dôležité myslieť aj na riziká. Najväčšie riziká pochopiteľne prevládajú u jedincov, ktorí často striedajú sexuálnych partnerov. HPV je skratkou pre ľudský papilomavírus. Môžu byť nízkorizikové a vysokorizikové. Nízkorizikové zvyčajne spôsobujú genitálne bradavice, ktoré je často potrebné odstrániť chirurgickou cestou. Vysokorizikové vyvolávajú nádorové bujnenie a môžu spôsobiť rakovinu penisu, ritného otvoru a nádory v oblasti hlavy a krku. U žien zase hrozí rakovina krčka maternice, vulvy a vagíny.

HPV sa prenáša predovšetkým pohlavným stykom, ale možno sa nakaziť aj prenosom z úst a končatín na pohlavné orgány. Pokiaľ niekto chce týmto problémom predchádzať, je vhodné nestriedať partnerov, dbať na zodpovedný a zdravý životný štýl, očkovať sa proti HPV a dbať na pravidelné kontroly u lekára. Pokiaľ niekto prekoná odstránenie genitálnych bradavíc, je potrebné, aby sa intímne partie správne staral as tým mu môže skvele pomôcť produkt GYNELLA® Silver Foam.

Ďalšie intímne problémy

Častým problémom, tentoraz len u žien, je pcos, čiže syndróm polycystických vaječníkov. Ide o hyperandrogénny syndróm s nadprodukciou mužských hormónov. Jeho diagnostika nie je jednoduchá a má množstvo príznakov, ako sú akné, zvýšené ochlpenie, obezita, sterilita, alopécia, dysfunkčné maternicové krvácanie, oligomenórea/amenorea alebo galaktorea. Pri podozrení na PCOS by žena mala navštíviť lekára. Skvelým zdrojom informácií o pohlavných problémoch a ich riešení je portál Gynella.com/sk, kde sú k dispozícii na nákup liečivé prostriedky GYNELLA®, ktoré môžu byť nápomocné pri celej škále intímnych problémov.