Posted on: 10. mája 2022 Posted by: tristate Comments: 0

Existujú tisíce rôznych kryptomien a môže byť zložité ich všetky pomenovať jednou definíciou. Vo všeobecnosti je kryptomena digitálna mena, ktorá je šifrovaná a často decentralizovaná. Bitcoin , prvá a najznámejšia kryptomena, je založená na technológii blockchain, permanentnom decentralizovanom účtovnom systéme.

Kryptomeny sú tiež stále považované za špekulatívnu investíciu, čo môže na prvý pohľad odradiť niektorých investorov. Ale pre tých, ktorí sa zaujímajú o investovanie do kryptomien, je krypto budúcnosť.

Krypto aktíva boli najprv vyvinuté ako digitálna forma meny, ktorá sa má použiť ako peniaze. Niektoré obchody akceptujú kryptomeny. Sú však aj štáty, ktoré akceptujú krypto (predovšetkým Bitcoin).

V minulosti sme boli pri investovaní závislí od bánk a nekomfortných investičných subjektov, aby si ponechali naše peniaze a zabezpečili naše transakcie.

Ako začať s kryptomenami sa dá rôznymi spôsobmi. Na začiatku je dôležité vybrať si brokera alebo kryptoburzu. Rovnakým spôsobom, ako by ste navštívili zmenáreň, aby ste vymenili eur za doláre, ak si chcete kúpiť kryptomeny, musíte si najprv vybrať buď brokera, alebo kryptoburzu.

Ako investovať do kryptomien

Keď už nájdete kryptomenu, o ktorej si myslíte, že bude dobrou investíciou, je čas začať nakupovať.

Prvým krokom je založenie účtu na burze kryptomien. Väčšina obchodníkov s cennými papiermi nepodporuje obchodovanie s kryptomenami. Coinbase  je jednou z najpopulárnejších a pre začiatočníkov priateľských búrz. Porovnanie krypoto burzií vám dáva oveľa širšie možnosti investovania.

Ako krypto investor sa musíte pripraviť na volatilitu. Kryptomeny sú vo všeobecnosti volatilnejšie ako tradičné triedy aktív, ako sú akcie. Cenové výkyvy o 10 % alebo viac v priebehu niekoľkých hodín sú veľmi bežné.