Výhody srvátkového proteínu.

Cvičíte pravidelne, do tréningu dáte všetko a predsa nie sú výsledky podľa vášho očakávania? Nie ste spokojný s úbytkom tuku a nárastom svalovej hmoty? Pre väčšinu ľudí je dosiahnutie lepšieho tela skutočne nedosiahnuteľný cieľ. Srvátkový proteín je však spôsob, ako dosahovať lepšie výsledky.

Srvátkový proteín je zmes proteínov, ktoré sú izolované zo srvátky, čo je vedľajší produkt pri výrobe syra. Srvátkový proteín ma tiež protizápalové a tiež potláča hlad. Srvátkový proteín je určený tiež ako doplnok na chudnutie.

Zlepšite vzhľad svalov a zvýšte objem najlepším spôsobom. Vzpieranie a posilňovanie zväčšuje svalovú hmotu a zvyšuje silu svalov. Športovci môžu zlepšiť výkon kombináciou cvičenia s výhodami srvátkového proteínu.

Zbavte sa telesného tuku

Ľudia, ktorí si dávajú pozor na hmotnosť znižuje príjem kalórii v nádeji, že stratia nadbytočné kilogramy. Zároveň však očakávajú, že sa zachovajú svaly, popritom ako budú chudnúť. Odborníci považujú za srvátkový proteín za najlepší na chudnutie – vyváži chudnutie a zachovanie svalov.

Zníženie pocitu hladu

Nižší príjem kalórii môže znamenať väčší pocit hladu. Srvátkový proteín dokáže tento pocit hladu okresať. V porovnaní s inými nápojmi a shake je srvátkový proteín najlepší, pretože znižuje hladinu ghrelínu, hormónu stimulujúceho hlad.

Posilňuje imunitu

Glutatión je dôležitou molekulou pre prevenciu chorôb, ale väčšina ľudí o ňom nikdy nepočula. Je nevyhnutný pre detoxikáciu a fungovanie imunitného systému. Obsah tejto molekuly je Ďalšou výhodou srvátkového proteínu.

Odbúrava stres

Stresové životné situácie, stres v rodine či na pracovisku môžu ovplyvniť každého. Veľa ľudí zvolí alkohol. Zdravou alternatívou je práve srvátkový proteín. Ľudia konzumujúci srvátku majú lepšiu náladu a menej príznakov depresie. To je spôsobené účinkov bielkovín na serotoním, mozgový hormón šťastia.