Posted on: 21. decembra 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Vosk automobilu prišiel ďaleko, odkedy bol prvýkrát vyvinutý v roku 1800 použitím živočíšnych tukov na leštenie a leštenie vozíkov. Dnešné automobilové vosky sa vyrábajú s použitím jemne ladených procesov, ktoré zvýšili používanie prírodných voskov, ktoré obsahujú rastlinný vosk, včelí vosk a oleje, ako aj syntetické základy, ktoré sviežu a chránia vaše vozidlo ako nikdy predtým.

Profesionálni detaily, nadšenci automobilov a majitelia hrdých áut majú schopnosť udržiavať a chrániť auto, ale pochopenie základov vosku je nevyhnutnosťou, aby ste sa uistili, že robíte to, čo je pre vaše vozidlo najlepšie.
CLICK TO TWEET
OBSAH
I. Čo je to automobilový vosk?
II. Čo je to Carnauba Wax?
III. Aký je rozdiel medzi automobilovým voskom a automobilovým poľským?
IV. Aké sú najlepšie automobilové vosky?
V. Ako voskovať auto
VI. Ako často by ste mali vosiť vaše auto?
I. Čo je to automobilový vosk?
Vosk automobilov je formulovaná zmes voskov, olejov a rozpúšťadiel, ktoré môžu zahŕňať ropné destiláty, etanol, minerálne liehoviny, ropné látky, nafty (bežne používané ako riedidlo na laky a farby na drevo) a ďalšie.

Vosková zmes pridá ochrannú vrstvu farby a môže tiež vyniknúť čo najlepšie z lesku a lesku vášho vozidla. Zatiaľ čo voskovanie prináša krásu farby, je to najdôležitejšia práca v jej moci ako ochranca. Dobrý vosk uvidí farbu vášho auta cez vlhkosť, UV žiarenie, intenzívne teplo, batériu znečisťujúcich látok a pomôže predchádzať obávanému oxidačnému procesu.

automobilová vosková fľaša
II. Čo je to Carnauba Wax?
Karnaubský vosk je rastlinný rastlinný vosk, ktorý sa vyrába z listov brazílskeho palmy nazývaného “strom života”. Voskovitá látka chráni stromy pred bujným slnkom v Južnej Amerike.

Karnaubský vosk je preferovaným voskom nadšencov vozidiel a zberateľov a je všeobecne dohodnutý, že je základným voskovým základom pre mnohé formulácie automobilových voskov. Prírodná karnauba sa zmieša s olejmi, ropnými destilátmi, rozpúšťadlami a inými podobnými prísadami, aby sa mohli spracovať do použiteľného automobilového voskového produktu.

Karnaubský vosk
Automobilový vosk, ktorý špecifikuje percento čistoty z hľadiska karnaby, sa vzťahuje iba na úroveň čistoty karnaubského vosku používaného v produkte, nie na množstvo prírodného karnaubského vosku vo všeobecnom vzorci.

Carnauba vám poskytne jedinečnú úpravu. Môže vyvolať výnimočný, lesklý lesk a vytvoriť showroom pre vaše auto. Je však potrebné poznamenať, že karnaubský vosk sa bude musieť používať častejšie ako syntetické voskové produkty.

III. Aký je rozdiel medzi automobilovým voskom a automobilovým poľským?
Predtým, než budeme pokračovať, uistite sa, že je pochopiteľné, že lak na auto a automobilový vosk sú dve veľmi odlišné veci.

Lak na auto sa používa ako náprava. Poľština odstraňuje nečistoty, špinu, mastnotu a škrabance, ktoré zostali po dobrom umývaní. Rozpúšťadlá vo vnútri leštičky umožňujú odstrániť alebo aspoň znížiť nečistoty na povrchu farby a vyvolať lesk.

Autoplachty by sa mali používať vo viacstupňovom procese starostlivosti o lak vášho vozidla, pretože hoci môže urobiť, aby vaše auto vyzeralo skvele po dokončení, nelepí ani chráni farbu. Voskovanie je jediný pravý spôsob, ako ochrániť farbu vášho auta a mal by byť dokončený po leštiacom kroku.

IV. Aké sú najlepšie automobilové vosky?
Najlepší vosk sa mení podľa potreby.

Prírodný automobilový vosk
Skutočný automobilový vosk je vytvorený s prirodzene sa vyskytujúcou voskovou bázou, ako je karnaubský vosk, včelí vosk alebo podobne. Vosky môžu byť zaradené do čistejších voskov a dokončovacích voskov, a to, čo potrebujete, závisí od vášho konkrétneho vozidla. Lakovacia tesniaca hmota je synteticky vyrábaný výrobok.

Čistiaci vosk
Čistší vosk sa často nazýva produkt typu All-in-One alebo One-step. Tieto vosky obsahujú chemikálie a niekedy aj brúsne látky, ktoré čistia farbu, odstraňujú oxidáciu, leštia a umožňujú vrstvu ochrany vášho auta.

Dokončovacie vosk
Dokončovacie vosky nemajú čistiace schopnosti. Dokončovací vosk je posledným krokom špecializovaného viacstupňového procesu, ktorý zahŕňa umývanie, dôkladné čistenie, použitie zmesi, hlinenej tyčinky alebo odstraňovač víriviek a leštenie. Môže byť tiež použitý na inak dokonalom lakovaní v showroomu alebo aspoň v vynikajúcom stave. Dokončujúci vosk je vhodný pre vysoko cenené zrkadlové prevedenie a najvyššiu ochrannú vrstvu pre lak vášho auta.