Posted on: 20. apríla 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Je to ako keby nikto nestaral o iPhone 8 a 8 Plus. Minulý týždeň bolo oznámené, že najnovšie telefóny Apple iPhones sú v skutočnosti presadené svojimi predchodcami, iPhone 7 a 7 Plus. Nemôžem zaručiť pravdivosť tejto analýzy, ale naozaj by ma neprekvapilo, keby to bola pravda. Ľudia, ktorí si zakúpia iPhone v septembri, sú skorí používatelia. Čoskoro osvojitelia pravdepodobne čakajú na iPhone X. iPhone 8 nie je transformačný upgrade nad 7, a 7 teraz stojí o 100 dolárov menej ako predtým. Jednoduché.

Ale ja som niekto, kto kúpi nový iPhone každý rok za svoje hriechy, a kým si myslíte, že by ma zaradil do kategórie ľudí, ktorí by sa držali pre X, vlastne som kúpil iPhone 8 Plus naposledy mesiac namiesto toho. Nie je to z dôvodu ceny – strávil by som extra na X, keby som si bol istý, že by som sa to lepšie páčila. Vec je, rovnako ako mám rad nové, zaujímavé, lesklé predmety, som si celkom istý, že sa mi bude páčiť 8 Plus lepšie ako telefón nakoniec.

Tu je dôvod.
zobraziť

Toto je veľký, celkom doslova. Videl som veľa ľudí predpokladať, že X bude jednoznačný slam dunk v tomto ohľade, hovoriac, že ​​zariadenie má väčšiu obrazovku ako iPhone 8 Plus v tele blízko normálnej veľkosti iPhone 8. Ale to nie je ‘ t skutočne pravda, a myslím, že veľa ľudí, ktorí zvykli na iPhony veľkosti Plus, bude v praxi sklamaný.

Áno, iPhone X má obrazovku s priemerom 5,8 palcov v porovnaní s 5,5-palcovým displejom iPhone 8 Plus. Je tiež pravda, že X je vyššie rozlíšenie. Ale obrazovka Plus Plus je v skutočnosti väčšia. X používa užší pomer strán, takže zatiaľ čo je to dlhšie na uhlopriečke, stále máte väčšiu plochu na celku Plus – a to je ešte predtým, než zaznamenáte zárez a zaoblené rohy. Viem, porovnanie veľkostí obrazoviek nie je to, čo bývalo.
“X sa nezobrazí rozloženia veľkých rozmerov aplikácií”

Spodný riadok však spočíva v tom, že aplikácia Plus zobrazí naraz viac užitočný obsah, a to aj pri nižšom rozlíšení. Je to širšie, ako ho držíte v portréte, a preto Apple predstavil novú veľkosťovú triedu rozloženia aplikácií, keď prvý iPhone 6 Plus vyšiel. Aplikácie, webové stránky atď. Majú 414 horizontálnych “bodov” – jednotku merania, ktorú je obrazovka rozdelená na konštrukčné účely – na plnenie Plus, zatiaľ čo X má 375, rovnaké ako bežné iPhone 8. X má viac vertikálnych bodov, samozrejme kvôli vyššej obrazovke, ale veľa z toho bude obsadené zárezom a domácim tlačidlom.

Čo to znamená, že aplikácie na X budú používať rovnaké základné rozloženia ako iPhone 8, nie Plus. Získate viac vertikálneho obsahu v režime na výšku, ale v režime na šírku skutočne uvidíte menej vertikálneho priestoru obrazovky, než dokonca menšie 8, pretože vývojári potrebujú vyhnúť virtuálny panel tlačidiel domov a zárez. Nebudete ani zobrazovať názory s viacerými panelmi v štýle iPad. A ako dlho bude trvať, kým sa všetky vaše aplikácie aktualizujú pre X v prvom rade? Stále používam niekoľko, ktoré nikdy neboli aktualizované pre iPhone 6.

Obrazovka X môže byť lepšia – musíme vidieť, ako sa Apple pokúša prvý pokus o telefón OLED, ale mám veľké nádeje na samotný panel. Samozrejme, nie je ani popieranie toho, že X zďaleka využíva dostupný priestor; chlupaté rámy iPhone 8 Plus sú dosť anachronické pre telefón za túto cenu v roku 2017. Ale ja som príliš zvyknutý na rozloženie Plus a sprievodnú hustotu informácií, aby som sa vrátil k tomu, čo sa často bude cítiť ako menší telefón skutočné použitie.

Video je tiež znepokojenie s X. Pri sledovaní pravidelného obsahu 16: 9, zárez a pomer strán znamenajú, že buď budete mať veľa zbytočného priestoru, alebo veci budú vyzerať divne. (Možno, že X bude lepšie na prezeranie širšieho kinematografického obsahu, ak sa budete cítiť ako sledovať Lawrence z Arábie v autobuse.)

Dnes ráno som prišiel na víkendovú akciu Premier League na mojom 8 Plus, napríklad. Nechcel by som naozaj chcieť robiť to na nič menšie, ale spolu s veľmi vylepšenými reproduktormi je to skvelá skúsenosť s Plusom. Rovnako ako u televízorov sa ukazuje, že veľký obdĺžnik s rozlíšením 1080p 16: 9 je najlepším a najspoľahlivejším spôsobom, ako zobraziť väčšinu videoobsahu.
Dotknite sa ID

Očakávam, že tvár ID bude fungovať veľmi dobre na X. Pochybujem, že by Apple spustil inak, vzhľadom na nevyhnutnú reakciu, ktorá by nasledovala – spoločnosť nechce opakovať fiasko aplikácie Apple Maps, kde odstránila kritickú vlastnosť iPhone a nahradil ho niečím horším.

To však neznamená, že by som chcel používať ID tváre. Mohli by sa vyskytnúť niektoré technické problémy, ktoré by sa mohli vyriešiť pri uvedení do prevádzky, a dokonca aj vtedy, keď to nie je, je to len ďalšia vec, na ktorú si zvyknúť a zvyknúť si bez akýchkoľvek okamžitých výhod. (Nie som si istý, či je Animoji počítaný.) Samotný Apple sa o to zhoršil, keď oznámil Face ID, pretože Craig Federighi sa nemohol prihlásiť na demo na javisku po tom, ako sa overil autentifikáciu.