Posted on: 20. februára 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Ak budete jesť dve vajíčka každý deň, máte  prospech z mnohých pozitívnych vlastností. Presne to zisťujeme.

 

Prínosy a zápory obzvlášť bohatej stravy na bielkoviny a tak vysokú bielkovinovú stravu sa opakovane diskutuúe a sú hlavne u športovcov kvôli túžbe budovať svalovú hmotu.

 

Prinajmenšom strach z cholesterolu vo vajci nie je opodstatnený, ako ukazujú nedávne štúdie. Okrem toho, ak máte dve alebo tri vajíčka denne, môžete využiť mnoho pozitívnych účinkov, ako ukázali mnohé štúdie.

 

To sa stane s vaším telom, keď budete jesť dve vajíčka každý deň

 

Vaša sila mozgu je chránená

Dvoch vajec denne zabezpečí, že vaše telo dostane dostatok cholínu. Vitamínová látka je podľa odborných štúdií jedným z najdôležitejších stavebných kameňov mozgu. Pri nedostatku cholínu sa výkon pamäti znižuje.

 

Vízia sa zachová

Kuracie vajcia obsahujú luteín, ktorý je pôvodne zodpovedný za žltú farbu vaječného žĺtka. Okrem toho sa preukázalo, že luteín má pozitívny účinok na ostrosť zraku. Riziko vzniku katarakty je znížené napríklad úmyselným pridávaním luteínu.

 

Kosti a zuby sú posilnené

Varené vajíčko obsahuje toľko vitamínu D ako lyžičku rybieho oleja. Keďže sa ukázalo, že vitamín D pomáha telu absorbovať vápnik, keď sa pravidelne konzumuje, je odmenený zdravými zubami a silnejšími kosťami.

 

Koža a vlasy vyzerajú zdravšie

Vitamín B12 sa sotva nachádza v rastlinách, ale v mäse, mlieku a vajciach. Má výživný účinok na štruktúru pokožky a vlasov spolu s vitamínom B7 (biotín) a výživnými proteínmi. Vitamín B12 navyše posilňuje funkciu pečene.