Posted on: 16. februára 2021 Posted by: tristate Comments: 0

Nie, nie je neskoro. Áno, bitcoiny tu stále sú – a každým dňom rastú. Základy, ktoré za posledné desaťročie viedli k zvyšovaniu hodnoty bitcoinu, stále existujú a existujú dôvody, prečo teraz môže byť ten správny čas na investovanie. Ale poďme od začiatku.

Čo je to bitcoin?

Všeobecne možno povedať, že bitcoin je kryptomena, ktorá sa používa na celom svete. Jednou z najväčších výhod bitcoinu je, že mena môže ľahko prekonávať hranice – čo uľahčuje medzinárodný obchod.

Na účely investovania je bitcoin podobný akejkoľvek inej mene (alebo komodite) investovaniu. To znamená, že pokiaľ ide o návratnosť vašich investícií, bitcoin čelí rovnakému ťažkému boju ako investovanie do zlata, umenia, nerastných surovín…

Inými slovami, bitcoin má v každom okamihu hodnotu bez ohľadu na to, čo trh tvrdí. Aj keď to nie je samo osebe problém, investovanie do bitcoinov predstavuje určité špecifické výzvy.

Bitcoin zachytáva hodnotu zo spektra veľkých a rozmanitých trhov. Jeho dnešná hodnota je iba malým zlomkom jeho potenciálu. Čo sa stane ak bitcoin zaberie čo i len štvrtinu trhu s hodnotou obchodov, ktorý drží zlato? Čo ak sa stane menou voľby pre niekoľko nestabilnejších národov sužovaných hyperinfláciou? Čo ak sa stane jednou z najpopulárnejších mien pre mobilné platby? Existuje iba niekoľko možných prípadov použitia.

Výhody bitcoinu: Prostredníctvom globálnej transakčnej siete možno bitcoiny posielať bezpečne cez hranice, v akomkoľvek množstve, pri nízkych nákladoch, rovnako ako textové správy a bez potreby dôveryhodných tretích strán.