Posted on: 1. januára 2019 Posted by: tristate Comments: 0

Majitelia automobilov milujú svoju jazdu čistú a leštenú, aj keď existuje trieda, ktorá sa nezdá, že sa stará o vonkajší vzhľad svojho vozidla, kým dieťa nezaškrabuje “umyť ma, prosím!” Na čelnom skle. Zameranie zostane na úrovni 99,9 percenta. Niektorí z nich čistí a voskujú svoje auto každý víkend. Existuje druhá trieda, ktorá to robí len raz za mesiac. Typickí majitelia automobilov patria do druhej kategórie.

Z tohto dôvodu sa farba stáva dôležitou otázkou pri kúpe auta. Estetika a príťažlivosť konkrétnej farby môžu vyvolať emócie, ktoré vás môžu vyvolať. Bohužiaľ, emócie zmiznú a auto sa začína znečisťovať. Rovnako ako väčšina z nás, stále budete chcieť vzrušenie z čistého, lesklého auta, aby ste dostali emocionálny spád, ktorý ste pocítili, keď ste to videli v showroomi. To je potom, že vám znie, že to bude trvať tvrdej práci, aby sa vozidlo čisté.

Biela verzus čierna
Vyššie uvedená situácia viedla k dlhým diskusiám o tom, či je biela alebo čierna najlepšia voľba auta. Trend výberu farieb pre automobily je v tomto poradí biela, strieborná a čierna. Trendy však môžu byť zavádzajúce. Takže akú farbu chcete mať pre vaše ďalšie auto, biele alebo čierne?

Biela je dnes najbežnejšou farbou auta a väčšina ľudí verí, že to je špina rýchlo, pretože je biela. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Čierne autá sa ukázali ako najťažšie udržiavať čisté. Zostať čistý je problém so všetkými tmavými vozidlami. Zobrazí sa malá nečistota na vozidle. Dažďové búrky nechajú na vozidle rovnako škaredé stopy ako jazda cez temnú vodu.

Zdá sa, že aj čierne autá priťahujú všetky druhy nečistôt, od výkalov vtákov až po prach a peľ. Okrem toho ide o otázku prehriatia. Albert Einstein vám povie, že čierne telá absorbujú teplo rýchlejšie ako tie biele. Jednoducho povedané, čierna je povinná vyzerať ošklivejšie ako biela, keď je vystavená rovnakým vysokým teplotám.

Aj keď biele autá sa neznečisťujú tak rýchlo ako čierne, nie sú najlepšie. Má tendenciu rýchlo sa znečistiť, keď žijete v oblastiach s červenou hlinkou alebo sopečnou pôdou. To isté platí aj pri jazde cez nečistoty.

záver
Biela je jasným víťazom medzi týmito dvoma, ale nie je to najlepšie. Existujú aj iné farby, ktoré sa ľahšie udržiavajú čisté ako tieto dve. Zahŕňajú svetlohnedé, opálené, šampanské a taupe. Šedé a strieborné farby vyzerajú pekne aj keď sú špinavé. Farby, ktoré sa ľahko udržujú čisté, vám ušetria náklady na údržbu v dlhodobom horizonte