Posted on: 25. marca 2019 Posted by: tristate Comments: 0

Dôležitou súčasťou každého auta je motor. Akonáhle zlyhá, výmena motora patrí k finančne náročným investíciam a viacerí majitelia motorových vozidiel sa rozhodnú pre kúpu nového auta ako pre výmenu motora.

V súčasnosti sú utláčané do úzadia paradoxne autá, o ktoré bol kedysi najväčší záujem. Jedná sa o dieselové autá, ktoré mali podstatne nižšiu spotrebu na dlhšie vzdialenosti ako benzínové autá. Po kauze Dieselgate klesli akcie značiek vyrábajúcich hlavne dieselové autá a dokonca v niektorých centrách miest majú tieto autá zákaz vstupu. V budúcnosti sa budú vo veľkom využívať hlavne elektromobily.

Ak ale vlastníte dieselové auto, veľmi dobre viete, že bez spoľahlivého DPF filtra by ste s ním nemohli vyjsť na cesty.

Čo je to DPF filter?

 Kvalitný DPF filter je zariadenie, ktorému sa hovorí aj filter pevných častíc. Sprísňujúce sa podmienky emisných noriem EURO ovplyvnili zavádzanie DPF filtrov do dieselových áut. Ich úlohou je filtrovať pevné častice výfukových plynov. Jedná sa o zariadenie, ktoré šetrí životné prostredie a skvalitňuje vzduch, ktorý dýchame.

Tieto filtre sa začali do naftových motorov montovať od roku 2006, ale už aj v roku 2000 sme sa mohli stretnúť s týmto zariadením, aj keď nie až v takej veľkej miere ako teraz. Tým, že počet áut na cestách neustále stúpa, kvalita nášho ovzdušia sa rapídne zhoršuje.

Práve toto zariadenie má odstraňovať pevné častice z výfukových plynov a čistiť tak životné prostredie.

Čistenie DPF filtra 

Každé zariadenie, ktoré má za úlohu filtrovať, sa časom zanáša a práve preto je potrebné myslieť na čistenie DPF filtra. Čistenie sa realizuje po odjazdení určitého počtu kilometrov, preto sa informujte u predajcov DPF filtrov, kedy je potrebné zrealizovať takéto čistenie.

V žiadnom prípade nezverujte čistenie DPF filtra len tak hocikomu. Je potrebné ho dať vyčistiť firmám, ktoré sa na to špecializujú a vedia presne určiť, ktorý spôsob regenerácie, čiže čistenia je vhodný práve pre váš DPF filter.