Posted on: 17. mája 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Pobrežie Venezuely objavil v roku 1498 Krištof Kolumbus, ale názov Venezuela mu dal až moreplavec Alfonso de Ojeda. Venezuela sa môže pýšiť množstvom vodopádov. Anjelský vodopád, ktorý je na rieke Churún je dokonca väčší ako Niagarské vodopády. Sú presne 17 krát väčšie.

Venezuela má mnoho nálezísk čierneho zlata, ale zároveň veľká väčšina jej obyvateľov žije hlboko pod hranicou chudoby. Má najväčšie svetové zásoby ropy a to takmer 300 miliárd barelov. Paradoxom je, že v krajine je ropa lacnejšia ako pitná voda.

Venezuela sa preslávila distribúciou kávových a kakaových bôbov. Na úrodných plantážach sa pestuje cukrová trstina. Produkuje sa tu okrem bežného aj kvalitný rum. Medzi tie najlepšie tam patrí rum Diplomatico alebo Ocumare. Zaujímavosťou je, že podľa zákona rum nesmie mať menej ako 40 percent alkoholu a musí zrieť aspoň 2 roky.

Podľa súťaži krásy ma práve Venezuela najkrajšie ženy na svete. Krajina vyhrala tutil Miss Universe 7 krát a Miss World 6 krát. Je to najviac so všetkých krajín sveta.