Posted on: 9. júna 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Vynechanie obeda vás môže spôsobiť ospalosť, nastaviť vás na popoludnie bezmocných snackov a vy ste domov tak hladní, že čokoľvek v dohľade je spravodlivé. Ale medzi prípravou na prácu, uvedením detí do školy a chôdzou na psa, ako si nájdeš čas na zabalenie zdravého obeda?

Tu je niekoľko nápadov, ako spojiť rýchle, zdravé pracovné obedy, ktoré vás udrží až do večera.
Uľahčenie obeda:

Zvyšky – Ak dnes večer pripravujete večeru, prečo si zajtra nenecháte na obed extra časť? Nemusí to byť hlavné jedlo. Fazuľa alebo celozrnné jedlá pripravujú veľké obedy. Vyskúšajte hnedú ryžu Tabbouleh ako večer s večerou a ako hlavné jedlo zajtra v obed.
Fazuľa v konzervách – Konzumná fazuľa s nízkym obsahom sodíka môže urobiť fantastický obed. Sú varené, chutné a plné vlákniny. Vyskúšajte niektoré čierne fazuľky so salsou (horúcou alebo studenou), celozrnným tortillom a nejakým avokádom. Alebo urobte šalát z chleba na celozrnnom chlebe: vylejte niekoľko cíceru s vidličkou, pridajte nejakú nakrájanú cibuľu a zeleru, šaty s olivovým olejom, citrónovou šťavou a horčicou a sezamujte s korením a niektorým kôprom. Potrebujete recept na sledovanie? Vyskúšajte tento ľahký zabalený obed z čiernej fazule.
Občerstvenie – Nie je nič zlého kombinovať veľa zdravých občerstvenie do jedla, najmä ak je to zaneprázdnené ráno jednoduchšie! Vyberte si jednu alebo dve bielkovinové jedlá, ako sú tvrdé vaječné vajce, hrsť orechov, nádoba s nízkym obsahom cukru v jogurte alebo nejaký hummus. Pridajte kúsok ovocia, niektoré celozrnné sušienky a ľahkú vegetariu ako dieťa mrkva a máte obed.
Vezmite všetky upevňovacie prvky – Ak máte prístup k úložnému priestoru a chladničke pri práci, zvážte, či ste na začiatku týždňa odobrali upevňovacie prostriedky a či ste obedovali obed v čase obeda. Bochník celozrnného chleba alebo vrecka celozrnnej pity, pohára arašidového masla, kontajnera humusu, obedového mäsa alebo plátkového syra, zelených šalátov (nielen pre šaláty), mrkva a niekoľko druhov ovocia, ako banány, jablká a hrozno sú niektoré návrhy na vytvorenie zdravej kombinácie obedov a občerstvenia.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, uistite sa, že udržujete svoje jedlo na bezpečnej teplote, preto používajte ľadový balíček alebo si vezmite obed do chladničky, keď sa dostanete do práce. A nezabudni na vidličku. Šťastné jesť!