Posted on: 17. apríla 2019 Posted by: tristate Comments: 0

Ak uvažujete o presťahovaní sa do Pozemka nadol, existujú niektoré veci, ktoré by ste o ňom mali vedieť, aby ste sa mohli riadne pripraviť. Koniec koncov, v Austrálii je viac ako grilovanie, horúce počasie a jedinečná príroda. Je to vzrušujúca krajina, ktorá má veľkú ponuku a nikto ju nezažil rovnakým spôsobom. S tým na mysli, tu sú niektoré z vecí, ktoré by ste mali vedieť predtým, než sa presuniete do tejto úžasnej krajiny.

Čo potrebujete vedieť, ak chcete presunúť do Austrálie
Počasie nie je vždy slnečné

Väčšina ľudí si myslí, že počasie v Austrálii je vždy rovnaké – horúce a slnečné. To však jednoducho nie je pravda. Keď je na juhu horúce a slnečné, na severe je zvyčajne daždivé. Napríklad Brisbane má typické tropické podnebie, zatiaľ čo Melbourne je známe tým, že niekedy má všetky štyri ročné obdobia. Takže nespadajte do tohto mýtu a informujte sa o počasí mesta, do ktorého sa sťahujete.
Dajte si pozor na slnko

Keď je v Austrálii slnečno, naozaj je slnečno. V niektorých oblastiach sa teploty môžu stať neznesiteľné – a je nepravdepodobné, že by sa lepšie zohľadnilo globálne otepľovanie. Nie je nezvyčajné vidieť cesty, ktoré sa doslova topia. Okrem toho existuje aj úbytok ozónovej vrstvy nad Austráliou, čo znamená, že cez tenkú ozónovú vrstvu sa dostáva veľké množstvo škodlivých UV lúčov. Aj preto je rakovina kože jednou z najbežnejších austrálskych rakovín. Takže, ak chcete zostať v bezpečí počas horúcich letných mesiacov, neexistuje žiadna ospravedlnenie pre to, že nenosíte opaľovací krém a klobúk.
Existujú austrálske lyžiarske dovolenky

Ak máte radi sneh, radi sa dozviete, že v Austrálii je zasnežená oblasť, známa ako Austrálske Alpy. Mnohí cudzinci to nevedia, takže ste povinní zapôsobiť na niektoré Aussies tým, že poznáte tieto informácie. Väčšina populárnych lyžiarskych lokalít je na juhovýchode, medzi zasneženou riekou a zasneženou pláňou (áno, to sú skutočné mená). Kvôli vyššie uvedenému globálnemu otepľovaniu má však Austrália stále menej snehu, takže si ho určite užívajte, kým ho máte.
Musíte preukázať svoje vedomosti

Ak čítate toto, pravdepodobne už poznáte angličtinu, ale ak chcete pracovať alebo študovať v krajine dole, musíte tieto znalosti dokázať. Môžete tak urobiť jazykovým testom PTE, ktorý musíte absolvovať, aby ste mohli študovať alebo žiť natrvalo v Austrálii. Ak sa tam chcete presťahovať, mali by ste zvážiť včasné prihlásenie do triedy PTE.

Čo potrebujete vedieť, ak chcete presunúť do Austrálie
Zostaňte vľavo

Aussies nielen jazdia vľavo, ale chodia aj vľavo. Môže to byť jedna z vecí, na ktoré si bude vyžadovať čas, kým si na to zvyknete, ale zdá sa, že toto nepísané pravidlo udržiava veci organizované. Samozrejme, chôdza na pravej strane nie je zločin, ale môže vám to trochu divne vyzerať.
Nerobte si starosti s divokou zverou

Austrália je všeobecne známa ako krajina, kde sa všetko do veľkej miery snaží zabiť. Toto je jeden zo stereotypov, ktoré nezmiznú, hlavne preto, že je to niečo zábavné. Pravdou však je, že aj keď je v krajine veľa nebezpečných zvierat, štatistiky ukazujú, že nie je veľa núdzových situácií spôsobených zvieratami. Pre každého jedovatého pavúka a hada existuje antimodus a každý rok je v priemere len jeden útok žraloka. Navyše v mestských centrách nenájdete veľa smrteľných zvierat, takže by ste mali byť v bezpečí.
Bojte sa o strelcov

Ako už bolo povedané, jedno zviera, o ktoré by ste sa mali starať, je straka. Austrálsky druh je veľmi agresívny a útočia na ľudí potápaním sa z neba. Znie to na prvý pohľad smiešne, ale môže to byť dosť bolestivé. Je tu dokonca webová stránka, ktorá zobrazuje mapu všetkých útokov straka v Austrálii. Odporúča sa nosiť palicu, aby ste sa mohli brániť, ale majte na pamäti, že straky sú chráneným druhom, preto sa snažte nepoužívať viac sily, než je potrebné.

Austrália je nádherná krajina s množstvom vecí, ktoré môžete vidieť a robiť. Ak však uvažujete o tom, že sa stanete vaším trvalým domovom, uistite sa, že ste vykonali svoj výskum. Koniec koncov, existuje mnoho mýtov a stereotypov, takže by ste mali vedieť, čo očakávať a čo sa nemusíte báť.