Posted on: 9. marca 2022 Posted by: tristate Comments: 0

Proces hľadania práce sa v priebehu rokov vyvíjal. Teraz je to viac než len uchádzať sa o prácu a dúfať, že vás zavolajú na pohovor.

Pracovné ponuky kladú viac nárokov ako v minulosti. Najúspešnejší uchádzači o prácu v súčasnosti uplatňujú celý rad stratégií, ktoré im pomôžu získať dokonalú rolu.

Aktualizujte svoj životopis

Váš životopis je najdôležitejším nástrojom, pokiaľ ide o prijatie na pracovný pohovor. Je to vaša prvá šanca zapôsobiť na potenciálnych zamestnávateľov a umožňuje im na prvý pohľad vidieť vaše zručnosti a úroveň pracovných skúseností.

Je tiež dobré písať cielené životopisy a motivačné listy, ktoré sú konkrétne prepojené s prácou, o ktorú sa uchádzate. Môže to trvať dlhšie, ale náborovým pracovníkom a náborovým manažérom to pomôže zistiť, ako by ste sa na túto rolu perfektne hodili. Poskytne vám tiež väčšiu šancu dostať sa na pohovor ako všeobecný životopis alebo motivačný list.

Vyberte si jeden pracovný názov naraz

Inzercia práce ponúka veľa možností. Aj keď sú vaše schopnosti vhodné pre niekoľko úloh, zamerajte sa na jednu pracovnú pozíciu v čase, keď začnete hľadať prácu.

Svoj talent chcete „predať“ spoločnosti, o ktorú sa uchádzate, takže sa príliš nerozoberajte. Zameraním sa na jednu prácu môžete predviesť svoje poverenia a ukázať, ako sa vzťahujú na túto konkrétnu rolu.

Môže byť tiež ľahké získať chrobáka na hľadanie práce a nakoniec sa uchádzať o každú prácu, ktorú vidíte. Hoci tento prístup dostane vaše meno, riskujete, že budete pôsobiť ako príliš všeobecný. Ak sa zameriate na konkrétne pracovné pozície, vyniknete, pretože sa budete vedomejšie snažiť dokázať, ako by ste sa na túto pozíciu hodili.

Mnohé pracovné pozície majú rôzne názvy. Keď začnete hľadať online, použite najbežnejšie názvy súvisiace s vašou cieľovou prácou.