Posted on: 1. júna 2018 Posted by: tristate Comments: 0

Existujú práce, ktoré si neustále vyžadujú vysokú mieru formálnosti. Úcta k práci, k danej udalosti a predovšetkým úcta k ľuďom, ich k tom zaväzuje. Na druhej strane, sú tu povolania, ktoré si cez leto môžu dovoliť určité množstvo odviazania sa.

Kreatívni ľudia v oblasti marketingu, reklamy, šoubiznisu, módneho priemyslu, atď. si môžu dopriať určitú dávku kreativity aj vo vlastnom oblečení. Obmedzenia pre moderné obleky neexistujú. V prípade, ak je to elegantné, pasuje a je vhodné k vašej osobnosti. Pozrime sa na to, čo môžete toto leto pridať do svojho šatníka.

Oblek 

Pokiaľ sa pohybujete v oblasti, kde nepotrebujete doslova formálny outfit, váš výber pre pánske obleky okrem tradičných materiálov zahrňuje bavlnu, hodváb, ľan či menčester. V rámci farieb môžete siahnuť po letných, ako je červená, béžová, lososová, azúrová, námornícka modrá atď. Nemusíte sa báť výraznejších vzorov v podobe pásikov, kára či veľkých štvorcov. Vhodný mix vzoru, materiálu a farby spraví aj z saka na voľný čas výnimočný kúsok vo vašom šatníku.

Košeľa 

Do teplého počasia sú vhodné pohodlné košele z tenučkého ľanu alebo bavlny. Pokiaľ nemáte radi viazanku, môžete zvoliť button-down golier, typickým pre košeľu na voľný čas. Nemusíte nosiť iba klasické biele a belasé farby, kľudne siahnite pre výraznejšie vzory a farby. Vy sami zistíte, ako sa to bude páčiť okoliu, pričom sa možno príjemne prekvapíte.

Obuv 

Sami nebudete veriť, pokiaľ si nevyskúšate, ako dokáže pomôcť, keď si obujete mokasíny alebo poltopánky a do nich si dáte nízke ponožky, ktoré nevidieť. Je to štandardná súčasť dress kódu. Navyše, vyzerá to výborne. Odvážnejšie farby mokasín, ako je červená alebo modrá dokážu osviežiť celý odev.

Vhodný doplnok 

Vreckovka pre pánske saká je dobrým príkladom. Môže ísť o bavlnenú, ľanovú alebo hodvábnu vreckovku, ktorá ladí vašej košele, poprípade inej časti odevu. Rozhodnite sa podľa vašej nálady alebo udalosti. Poskladať ju môžete decentne, formálne alebo kľudne aj kreatívne.

Vždy majte oči otvorené a hľadajte inšpirácie. Všímajte si oblečenie druhých, čítajte články, berte si príklad. Odev je vaša osobná vizitka, ktorá vám vždy pomôže prezentovať sa lepšie.